fbpx

פרסום בלינקדאין
LinkedIn advertising

המדריך המלא לפרסום מקצועי לינקדאין לעסקים

לינקדאין היא הרשת החברתית המקצועית -עסקית הגדולה בעולם. היא מונה כיום מעל 750 מליון משתמשים בעולם, ובארץ רשומים בה מעל 1.85 יוזרים פרטיים. כאשר אנחנו מתכוונים מקצועית, מדובר על רשת חברתית שנוסדה עבור אנשי מקצוע על מנת לשתף ידע מקצועי ורוב התוכן שלה והמהות שלה היא שיתוף ידע מקצועי נטו ללא איזכור של חיים פרטיים בכלל. 

במרוצת השנים , הודות לעובדה שלינקדאין השכילה לשמור על הניקיון של השיח בה לטובת ידע מקצועי איכותי , נטוורקינג וגיוס עובדים , המיצוב שלה בעיני ציבור המשתמשים הוא גבוהה מאוד , של רשת עסקית נטו (ללא אזכור של חיים פרטיים) . כיום יש ברשת ריכוז של מיליוני פרופילים של בעלי תפקידים מרמת ג'וניור עד הרמות הבכירות ביותר של הניהול בשווקים העולמיים. 

ריכוז כה גבוה של מנהלים ואנשים שמרוויחים הרבה מעל הממוצע במשק , הוכח במחקרים על הפלטפורמה כי כוח הקנייה של יוזר ממוצע בלינקדאין הוא כפול מאשר כל רשת חברתית אחרת! ולכן היא מאוד פופולרית בעיקר בקרב מפרסמים של חברות עסקים לעסקים B2B וחברות SAAS.

איך מקימים פרופיל עסקי לחברה בלינקדאין?

על מנת להתחיל לפרסם את החברה שלכם , עליכם להחזיק קודם כל בפרופיל אישי עם וותק מסוים. לפחות חצי שנה על מנת שלינקדאים בכלל יאפשרו פתיחת עמוד חברה.

 

אם תנאי הפתיחה קיימים , שאתם נמצאים בתפריט העליון של הפרופיל האישי שלכם , יש את הקטגוריה "WORK" ובה כאשר אתם פותחים אותה , יש בתחתית התפריט אפשרות "create a company page"

 

כעת אנחנו נשאלים איזה סוג דף עסקי אנחנו רוצים לפתוח?

א. דף עסקי לחברה קטנה עד 200 איש

ב. דף עסקי לחברה בינונית ומעלה שהיא מעל 200 איש.

ג. תת דף עסקי למותג שיש בו המון מוצרים שונים כמו גוגל שירותי ענן, גוגל לעסקים קטנים, גוגל פרסום וכו. 

ד. דף עסקי למוסד אקדמי – מצריך לשלוח אישורים של המועצה להשכלה גבוהה.

לאחר שבחרתם את בחירתכם , התחילו להגדיר את השדות של העסק לפי מכולל הדף של לינקדאין. הגדירו את שם העסק , העלו לוגו, רשמו מהי כתובת הדף בלינקדאין המבוקשת, כתבו מספר מילים על אופי החברה שלכם ומה היא עושה, הגדירו איזו תעשייה אתם משויכים אליה , בחרו את מספר עובדים ועוד.

 

מזל טוב – יצרתם דף חברה עסקי בלינקדאין. זה הזמן להזמין את כל העובדים לדף העסקי של החברה.

 

כעת חשוב לעשות עוד כמה דברים לפני שמתחילים לפרסם………

 

מומלץ מאוד לפרסם כמה פוסטים מטעם החברה. נניח לכתוב בבלוג של האתר כמה מקרי מבחן (CASE STUDIES) על הערך שהביא החברה שלכם לחברה אחרת בזכות המוצר/התוכנה שלכם. 

 

רעיון נוסף לפוסט יכול להיות על המוצרים החדשים שפיתחתם בתקופה האחרונה או גיוסים משמעותיים להנהלת החברה.

 

*** חשוב לדעת רק מי שיש לו גישת אדמין לדף יכול לפרסם בפוסט מטעם החברה.

 

חסר לכם רעיונות על מה לכתוב? באזור של האנליטקס של הדף העסקי , תוכלו לראות פרט למי הצטרף לדף העסקי שלכם, אילו נושאים ואילו פרסומים העלו חברות אחרות שדומות לכם או עוסקות באותם תחומים.  זוהי דרך מעולה לזהות מהם הטרנדים הקיימים כעת בשוק , לייצר תוכן רלוונטי ולאסוף מתעניינים חדשים.

 

פרסום בלינקדאין - איזה Objective מתאים לי?

אחד הדברים הראשונים שעליכם לבחור שאתם מתחילים פרסום בלינקדאין הוא Objective.

 

בדומה לפרסום בפייסבוק , החליטו בלינקדאין לחלק את האובייקטים ל-3 קבוצות ראשיות: 

Awareness , Consideration , Conversion.

 

ההמלצה שלנו למי שמתחיל בפרסום להתחיל מסט של קמפיין עם אובייקט conversion כאשר הבחירה בטופס של ליד LEAD GENERATION היא הטבעית ביותר כי תוכלו לייחס בקלות את ההכנסות להוצאות הישירות של הקמפיין.  צריך לזכור שקמפיין כזה הוא מצומצם רק לרשת של לינקדאין אבל בשביל ההתחלה זה בהחלט מספק.

 

אם נסתכל על היתרונות מאידך גיסא , אפשר להבין שאחוז ההמרה בטופס יעודי של לינקדאין יהיה יותר גבוה מאשר לשלוח את הגולשים לאתר שם יש friction והמון נקודות לא מאופטמות שיורידו את אחוז ההמרה כי הם לא עונות לכל צרכי היוזר. ככה אפשר לחסוך בצורך לעצב את האתר או לעשות טסטינג על דף הנחיתה.

 

אם תרצו לשלוח תנועה לאתר , תשתמשו ב Website conversion כדי להראות את המוצרים או לתת הרבה יותר מידע באתר. אבל תצטרכו לעבוד קשה יותר ולפניי הכל לשים קוד טרקינג באתר כדי לעקוב אחר ההמרות.

זה בהחלט לא כזו משימה מסובכת וזה די דומה לכל השתלת קוד המרה בתג מנג'ר.

 

אם המוצר שלכם לא מוכר בשוק או שהוא יותר קשה לעיכול וצריך שלב של חינוך השוק למוצר מהפכני , זה השלב של להתחיל לחשוף יותר את המוצר בעזרת אובייקטים מיוחדים לכך . נניח consideration.

נניח להשתמש בתנועה לאתר , או איינגמיינט לייצר קצת הוכחות בסושיאל שאנשים סומכים על המוצר שלך.

 

דרך נוספת לחשיפה של השוק של בעלי המקצועות הרלוונטיים למוצר שלכם היא על ידי סרטונים וידיאו שמציגים את הבעייה שאתם באים לפתור בעזרת המוצר הייחודי שלכם.

 

אפשר כמובן בתקציב המדיה לשלב בין 2 objectives העיקריים המרות, ו- consideration על מנת שכל אחד מהם ישרת את רעהו.

 

מאוד חשוב להכיר ש-2 האחרונים יודעים לעבור בשתי צורות ביד שונות : לפי חשיפה ולפי קליק.

אנחנו ממליצים להתחיל בשיטת ביד שרוב האנשים מכירים מגוגל שיטת תמחור לפי קליק . כמובן שאפשר לקחת את זה צעד קדימה ובהתחלה נניח לחשוף את הקהל לסרטוני וידיאו ולשלם לפי צפיות וידיאו ומתוך אלו שצפו בכל הסרט לדלוור להם עוד מודעה ואז לשלם למי שיודע בעניינים את הפורמט מודעה הנוסף לפי עלות לקליק.

העולם הזה של דילוור נוסף נקרא בניית רשימות והוא מאוד מאוד יעיל בלינקדאין. ואתם ממש לא מוגבלים לרשת של לינקדאין כי אתם יכולים להחזיר אותם דרך פרסום בפייסבוק לדוגמא.

 

טרגוט בלינקדאין

הטרגוט בלינקדאין הוא מאוד מדויק ובעל אפשרויות רבות לסיגמנטציה. על מנת להגיע לאזור של בחירת הטרגוט עליכם להגיע לקהלים Audience.

 

אם נחלק את קהלים ל-2 קבוצות שונות אז יש את הקהלים החדשים שאתם מרכיבים על פי המאפיינים ויש את הקהלים הקיימים שלכם על בסיס הפיקסל שלכם או קבוצות הנתונים שהעלאתם מבעוד מועד.

 

כאשר מתחילים לבנות את הקהל החדש לקמפיין , שימו לב מצד ימין ל – audience size שמתחיל להשתנות. עיקרון מנחה שלנו הוא לבנות קהל של לפחות 10,000 איש עד 500,0000 כהנחיית BEST PRACTICE.

 

אחרי שבניתם את הקהל , עיצרו עוד רגע ובדקו את האזור של Function בו רואים האם הקהלים שבניתם הם באמת בעלי התפקידים המבוקשים.

יש לכם 2 אפשרויות ראשיות מבחינת איך לבנות את קבוצת הטרגוט. או בשיטת ההכלה , כלומר להכיל את כל בעלי התכונה המבוקשת כלומר include. נניח כל מי שעובד בתור מנהל מרקטינג ברמת דיירקטור יהיה קבוצת הטרגוט שלנו . או בשיטה השנייה נניח של השלילה נניח שאנחנו מעוניינים בכל מי שעובד בהייטק אבל לא עוסק בתפקידי תכנות. אז נעשה החרגה של תפקידי מתכנת או מפתח ולמעשה נטרגט את כל שאר המקצועות.

 

כמובן שלינקדאין נותנת לכם המון אפשרויות של סגמנציה נוספות גם מצד האדם הבודד כמו איפה הוא למד, מה תחום העיסוק שלו , איזה תארים יש לו ומה הוא מתעניין או מתחום החברה בה הוא עוסק כמו גודל החברה , מספר העובדים , איזה תעשייה החברה משוייכת ועוד ועוד פרמטרים .

דוגמא לטרגוט:

Account Base marketing - ABM

אחד הנושאים הכי מדוברים בלינקדאין הוא ABM. 

הדרך הכי פשוטה להסביר מה זה , היא הדרך שלכם לטרגט רשימה של חברות שמעניינות אתכם על ידי העלה של קובץ אקסל של שמות החברות שמעניינות אתכם לפי הפרמטר companyname.

מהניסיון שלנו יש לזה בערך 50% של התאמה כי לפעמים השמות של החברות בלינקדאין נרשמות קצת שונה או שלא קיימות.


דרישות הסף הן להעלות לפחות 300 חברות ולא יותר מ- 30000 חברות בקובץ CSV.

סוגי המודעות הקיימים בלינקדאין

בפרסום בלינקדאין יש מספר פורמטים שונים המתאימים כל אחד למטרה שונה. הנה פירוט כל הסוגים:

 

א. מודעות תמונה – single image ad

מודעת תמונה בגודל 1080 פיקסל על 1080 פיקסל. ממש כמו בפייסבוק זוהי המודעה הסטנדרטית בפיד. היא נראית כחלק אורגני מהפיד של היוזרים. מאוד מומלץ להתחיל עם סוג המודעה הזו ומשם להתקדם. אחוז ההקלקה על מודעת תמונה הוא טוב יותר מאחוז הקלקה על מודעת טקסט בלבד.

 

למודעת התמונה יש כמה חלקים. טקסט רגיל בן כמה פסקאות, התמונה עצמה והנעות לפעולה . ההמלצה שלנו להשתמש במבנה של בעיה-פתרון. כלומר להציג את הבעיה שבה נתקלנו לפני שהכרנו את המוצר ואז איך המוצר הזה בא לענות על הצורך.

 

ב. מודעות קרוסלה של תמונה- caroseal image ad

קרוסלה של כמה תמונות בגודל 1080X1080. לא ממש שימושי אלא אם כן אתם מנסים להראות מספר תועלות שונות למוצר שאתם משווקים או כמה פתרונות שונים לקהלים שונים שאתם מטרגטים. אבל אל תבנו על זה שהם באמת יעשו swipe. 

 

ג. מודעות וידיאו – video ad

אפשר ליצור בקלות סרטון בעזרת תוכנות פשוטות כמו Canva. למי שלא מכיר יש בתוכנה הזו אפשרות לעשות סרטון קצרצר של כמה שניות על ידי העלאת כמה סליידים. אורך הודיאו יכול להיות בין 3 שניות ל-30 דקות כאשר כל הסרטונים הם באורינטציה אופקית ולא אנכית.

שימו לב , מחקרים מראים שסרטוני וידיאו שהועלו ישירות ללינקדאין מקבלים יותר שיתופים מוידיאו שהועלו לפלטפורמות אחרות כמו יוטיוב או viemo אז אל תהיו עצלנים ותעלו ללינקדאין את הסרטון שלכם.

 

ד. מודעות של מסר לתיבת מייל – message ad

אחת המודעות הכי אהובות עליי וזה בגלל שתי סיבות. אחת היא מאוד מאוד יעילה והשנייה היא די זולה. נניח בארה"ב להגיע לקהל של וטרינרים אפשר במחיר אפסי של 50 סנט. כמו כן שפרסמנו עבור אנשי מכירות בחברות SAAS לא שילמנו מעל 65 סנט והתוצאות היו מעולות.

אז פה יש לנו אפשרות לשלוח מייל שהוא למעשה טקסט ללא תמונה לבעלי תפקידים שאנחנו רוצים לטרגט. במייל הזה אנחנו יכולים לכלול 2 הנעות לפעולה כמו הרשמה לטופס או ביקור באתר. הנה דוגמא חיה:

 

 

 

ה. מודעות פתיחת שיחה – conversation ad

 

אותו דבר כמו הקודמת רק עם אפשרות להתחיל שיחה מפרופיל לינקדאין של המפרסם לפרופיל של המטורגט.

הפיקסל של לינקדאין ומה לעשות איתו

הפיקסל של לינקדאין נמצא בתוך התפריט של account assets.

 

בפעם הראשונה שלכם , בחרו באופציה של insight tag וקבלו את הקוד להשתלה באתר בכל עמוד בסוף הקטע של ה BODY.

שימו לב, על מנת לייצר את הפיקסל, עליכם להזין את שם הדומיין (ללא WWW או http) ומיד תקבלו את הקוד להטמעה באתר. לאחר ההטמעה תקבלו אישור שהקוד הוטמע כהלכה.

 

לאחר הטמעת הפיקסל תוכלו לייצר איוונטים של פעולות שתרצו לעקוב באתרכם כמו השארת פרטים, הגעה לעמוד מסוים או צפיה בוידיאו באתר.

כל איוונט הוא איוונט ייחודי. לאחר מכן תוכלו לייצר לכל איוונט כזה אם תגיעו ל- 300 איוונטים קבוצת LOOKALIKE שתוכלו להשתמש בה לפרסום. אם לא תשתמשו בקבוצה זו מעל 60 יום היא תכנס לארכיון ולא תוכל להיות בשימוש מחדש.

 

Matched Audience

אחד הכלים הכי חזקים בפרסום בלינקדאין הוא התאמת קהלים.

מה שזה מאפשר לנו בגדול זה לפרסם לקבוצה יותר מצומצמת של אנשים. סוג של פילטור קהל. זה מאוד חשוב כי לא נוכל לפרסם כל פעם לכל הקהל אלא נרצה לייצר חזרות של פרסום לקהל מובחר.

אפשר להעלות קהל מובחר שכזה על ידי קובץ CSV מסיילספורס או כל תוכנה חיצונית. אפשר גם לקנות דאטה כזה מחברות דאטה המתמחות בתעשייה מסויימת.Retargeting- ריטרקטינג בלינקדאין

לפני שבכלל אתם יכולים לחשוב על טרגוט יוזרים מחדש בלינקדאין צריכים לקרות 2 דברים מקדימים. הראשון יש לשתול את קוד הלינקדאין באתר שלך והשני הוא שיהיו לך לפחות 300 איש ברשימת רמרקטינג.

 

למה לעשות רימרקטינג בלינקדאין? כי תהליך המכירה לא מסתיים עד שאין חתימה על עסקה. כלומר חשוב להבין שבחברות גדולות עד שמבשילה עסקה מכר זה יכול לקחת מספר חודשים . אז כדאי ואף רצוי להמשיך לחנך את קהל היעד בפתרון שלך גם לאחר שהוא השאיר את הליד ולתת לו עוד מסרים או סרטונים עד ששיחת הדמו תתרחש.

איך נעשה זאת ? נגדיר קהל חדש של רמרקטינג דרך תפריט MATCH AUDIENCE בו נוכל לבחור באחת מהדרכים הבאות להחזיר יוזרים:

א. ריטרגט כל מי שעשה איוונט שמוגדר בלינקדאין

ב. ריטרגט כל מי שצפה בוידיאו מסויים.

ג. ריטרגט כל מי שפתח את דף הלינקדאין של החברה

ד. ריטרגט כל מי שלא השלים את הטופס לידים (אבל פתח אותו) או מי שמילא אותו כהלכה

ה. ריטרגט כל מי שהיה באתר או בעמוד מסוים באתר.

ו . ריטרגט כל מי שנמצא ברשימה שלי.

 

Linkedin Audience Network

לפעמים תרצו להגדיל את כמות הפעמים שאתם מגיעים למגע עם פרוספקט. נניח שאתם מכוונים למנכ"לים בתחום מסוים. אם תסתפקו רק בפעמים שהם מבקרים בלינקדאין אולי לא תצליחו מספיק לצוד את עיניהם. לכן יש אפשרות לפרסם ברשת התוכן של לינקדאין.


שימו לב היטב לטעות שאנשים יכולים לעשות. מתחת ל- Audience ישנה הצעה של לינקדאין להרחיב את הקהל מעבר לקיים. זה לא המקום לעשות זאת!

אם אתם רוצים לבחור את אותם אנשים שאתם בחרתם בטרגוט אך להופיע גם ברשת LinkedinAudience אתם צריכים לסמן רק את ה- V במקום של הפלייסמנטים.
צריך לזכור שחלק מסוגי המודעות לא יכולים לרוץ ברשת Linkedin auduince לדוגמא כל המודעות של ליד ג'נריישן כטופס. כי הרשת תוכן לא בטוח שיכולה להכיל את הטופס.

Linkedin Website Demographics

אזור שמאוד חשוב שתכירו.

זה האזור שאתם יכולים לבדוק את עצמכם ולראות איזה קהל מגיע אליכם לאתר מהקמפיינים.

 

הנה דוגמא לרזולוציה אחת מיני רבות (תפקיד ביצועי, סניוריטי , גודל החברה, התעשייה שבה פועלת החברה, אחוזי הגידול של החברה, ומיקום החברה). באמת שמומלץ לראות את כל הפרמטרים על מנת לוודא שאלו הם האנשים שכיוונו להגיע אליו מלכתחילה.

מי שלא מתאים לקהל שהגדרנו – מומלץ לעשות החרגה של אותם תפקידים.

 

Linkedin Account Base Marketing

אפשרות מאוד מעניינת לטרגוט היא להגדיר אילו חברות מעניינות אתכם ואז להעלות את הרשימה לפלטפורמה בצורת קובץ CSV .לינקדאין מחפשת התאמות ואז אחרי שמצאה מעל 300 חברות נוכל להתחיל לטרגט את החברות הללו בקמפיין הבא שלנו.

לנוחיות שלכם יש טמפלט להורדה בתוך המערכת ככה שתוכלו לדעת אילו פרמטרים להזין.

Linkedin form integration

במקרים בהם אתם מפעילים מספר רב של קמפיינים של טפסי לידים , ישנם מספר דרכים על מנת להוריד את הלידים לתוך מערכת ה- CRM שלכם.

האופציה הראשונה היה על ידי יצירת זאפייר שיודע לקחת את הלידים מלינקדאין ולשלוח את הנתונים לאן שתבחרו כמו גוגל שייטס או מערכת ספציפית.


האופציה השנייה היא אינטגרציה מובנת בתוך לינקדאין למערכות כמו HUBSPOT, CONVERTtr , Integreate 

זאת עלי ידי כניסה ללינק הזה : כאן

איזה טסטים הכי כדאי לבצע?

אם אתם שואלים אותנו , איפה למקד את המאמצים שלכם בשיפור הקמפיינים היינו מנתבים אותכם להסתכל בעיקר על שלושה איזורים עיקריים.

א. AUDIENCE – הקהל שאתם מטרגטים. אם אתה מטרגטים בעלי תפקידים מסויימים , כדאי לבדוק אילו תפקידים יותר רלוונטיים או האם יותר אפקטיבי לנו לטרגט את המנהלים הבכירים או בעלי התפקידים היותר זוטרים שיעלו את הדרישה למנהלים שלהם.

אפשרות נוספת היא בדיקת רשימות שונות של דאטה שאתה קונה או מייצר בעצמך.

או אפילו לבדוק את ה job function אל מול הגדרות של תפקידים ספציפיים.


ב. THE OFFER- ההצעה שלכם לגולשים. האם לתת כרטיסים בחינם או לזמן לדמו או לתת מתנה תמורת השתתפות סקר.


ג. CREATIVE- איזה אפקט ייתן החלפת התמונה או המסר הראשי.

לאחר פרסום במעל 5,000,000 דולר לעסקים שונים בפייסבוק וברשתות חברתיות אחרות, פיתחנו בטומהוק שיטות עבודה מוכחות ליצירת ההחזר השקעה גבוה במיוחד. אין חכם כבעל ניסיון. הניסיון הזה יכול לחסוך לך כמה אלפי שקלים כל שנה.