fbpx

בלוג

הכירו את Threads – שירשורים בעברית. הרשת החברתית החדשה שבאה לתת נוק אאוט לטויטר של איילון מאסק.

פייסבוק או בשמה המחודש  Meta השיקה ביום רביעי  05/07/2023 רשמית את Threads, וזאת לאחר שבתאכלס האיפיון הנוכחי  לאפליקציה הקיימת התחיל רק לפני שלושה חודשים. וואו! מרשים. 

האם המהלך הצליח לצאת לדרך כ"כ מהר כי צוקרברג אסף אליו לא מעט פליטים מטויטר שמאסק פיטר בחודשים האחרונים? מעניין ביותר!

Threads - ההתחלה מרשימה העתיד ???

  Threads התחילו חזק: הבאזז בימים האחרונים מאוד גבוה. האפליקציה קיבלה כבר  30 מיליון הרשמות נכון להבוקר מיום חמישי בבוקר, לפי נתוני החברה, כולל מספר רב של מותגים, סלבריטאים, עיתונאים וחשבונות בולטים רבים אחרים. אבל האם זו סימן לבאות? לא בטוח! יש מצב שרבים מצטרפים רק כדי להיות שם ולא באמת יאמצו את הרשת החדשה של צוקרברג.

אז בינתיים מצב הרוח ב-Threads מרומם.  החל מיום חמישי בבוקר, Threads הייתה האפליקציה החינמית המובילה ב-App Store של אפל . קצב ההצטרפות מרשים ביותר אבל צריך לזכור שהסיבה העיקרית היא חברת האם – מטא ולא המוצר עצמו. סה"כ עדיין אין פה חידושים מרעישים של מוצר טכנולוגי חדש שעושה מהפכה בחשיבה של הגולשים. 

  שרשורים עלולים להוות איום רציני על טוויטר, שהתמודדה עם מאבקים תוך פנימיים בין העובדים להנהלה מאז השתלטות של אילון מאסק על הפלטפורמה באוקטובר 2022 . תוסיפו לזה באגים שלא מפסיקים בחודשים האחרונים כולל מגבלה זמנית של כמות התוכן שמשתמשים יכולים לראות בכל יום.  אולי זוהי הדוגמא הכי טובה למשפט "צרות של עשירים". זו בהחלט לא התקופה המזהירה ביותר בחייו של מאסק שנראה כי נכנס לעימות חזיתי על רקע אישי -פרסונלי עם מארק צוקרברג כולל ההזמנה לקרב איגרוף בינהם. ממש התנהגות של צמד צ'ילבות.

אז מה זה בעצם אפליקציית THREADS - תרד'ס

Threads היא אפליקציה חדשה של חברת האם של פייסבוק, אינסטגרם ו-WhatsApp. ניתן כרגע להעלות דרכה סרטונים של עד 5 דקות והיא עובדת רק במכשירים סלולריים.

הפלטפורמה נראית די דומה לטוויטר, עם עדכון של פוסטים מבוססי טקסט – אם כי משתמשים יכולים גם לפרסם תמונות וסרטונים – שבהם אנשים יכולים לנהל שיחות בזמן אמת.

 Meta אמרה שלהודעות שפורסמו ל-Threads תהיה מגבלה של 500 תווים. בדומה לטוויטר, משתמשים יכולים להשיב, לפרסם מחדש ולצטט פוסטים של Threads של אחרים. אבל האפליקציה גם משלבת את מערכת האסתטיקה והניווט הקיימת של אינסטגרם, ומציעה את היכולת לשתף פוסטים מ-Threads ישירות ל-Instagram Stories.

 

אחד הדברים שכרגע מפריעים לגידול המאסיבי של ת'רדס הוא שהאפליקציה נאסרה לשימוש באירופה על ידי האיחוד האירופאי אז אם נסתכל על כל הגידול כמקורו בארה"ב אז באמת יש פה הצטרפות ענפה של המשתתפים.

אם כבר שמתם לב צוקרברג מנסה לקשור בין אינסטגרם ו- Threads ולא בפעם הראשונה. השימוש הראשוני והמקורי של אותה אפליקציה היה אי שם ב- שנת 2021 שניסו להקים אפליקציה לשמירת קשר טוב יותר בין לקוחות למותגים באינסטגרם. 

 

 

  "החזון של Threads הוא ליצור אופציה ומרחב ציבורי ידידותי לשיחה", אמר מנכ"ל  Threads בעקבות ההשקה. "אנחנו מקווים לקחת את מה שאינסטגרם עושה הכי טוב וליצור חוויה חדשה סביב טקסט, רעיונות ודיונים על מה שעולה לך בראש."

 

איך נרשמים?

משתמשים נרשמים דרך חשבונות האינסטגרם שלהם ושומרים על אותו שם משתמש, סיסמה ושם חשבון, למרות שהם יכולים לערוך את הביוגרפיה שלהם כך שיהיה ייחודי ל-Threads. משתמשים יכולים גם לייבא את רשימת החשבונות שהם עוקבים אחריהם ישירות מאינסטגרם, מה שמקל על ההפעלה באפליקציה.

 יותר מזה, היא מאפשרת לכם גם לייבא את התמונת פרופיל + הביו שלכם ישירות מהאינסטגרם או לרשום מחדש מה שתעדיפו. הכל שיהיה לכם נוח ותצרפו בבקשה את החברים שלכם.

 

סיכום החוויה האישית שלנו

כל אפליקציה חדשה צריכה לקבל 100 ימי חסד ואז לראות את הביצועים שלה , אך למרות שצריך לתת לזמן לשפוט את ההאפליקציה , אפשר להגיד שאנחנו לא נתקלנו בבעיות מיוחדות, הגלישה היא מהירה ואינטואטיבית והעיצוב וחווית המשתמש מאוד אינסטגרמית מה שנותן לנו תחושה של מקום מוכר, הבית הטבעי שלנו.

 

יש מגוון רב של ישויות שהצטרפו לתרד'ס, יש פה מותגים קטנים וגדולים, יש פה משפיענים וסלב , יש אנשי שיווק ויש יוצרי תוכן או כותבי דיעה. כרגע כולם משתפים מממים ומתרגשים כמו ילדי בר מצווה. השאלה הגדולה היא איזה תוכן יתפוס בפלטפורמה החדשה ומי יהיו מובילי הדיעה שכולם ירצו לאמץ את דפוס ההתנהגות שלהם. 

תגובות: