fbpx

בלוג

Shopping IL - שופינג איי אל

מה זה שופינג IL

אם את/ה חובב קניות אונליין אתה בוודאי יודע שיש ימים מסויימים בשנה שפשוט הרבה יותר אטרקטיבי לבצע רכישות אונליין באתרים המובילים ברשת.

בחוץ לארץ ידועים התאריכים של יום הרווקים הסיני , ואחריו יש את בלאק פריידי ומייד בשני החולף את סייבר מונדיי ככה שחגיגת הקניות בנובמבר -דצמבר היה ממש אירוע מרכזי בחיים של כל משווק או מותג.

בארץ, החליטו לשכפל את ההצלחה הזו ויצרו יחד עם גוגל את שופינג IL שזה המקבילה הישראלית של חג הרווקיפ הסיני , שבו כל מותגי האיקומרס הישראליים נותנים הנחה משמעותית לכל קהל הלקוחות באונליין במטרה ליצור חווית קניות מלאה והגדלת מחזורי מכירות.

מה כדאי לדעת על שופינג IL

1. האירוע מתוכלל ומתוזמן על ידי גוגל ישראל. על מנת להיות אחד מהאתרים שגוגל מפרסמת בדומיין שלה – לאתר שופינג IL , יש להרשם 3 חודשים מראש  בדף ההרשמה של גוגל ולהעביר לגוגל את תיאור האתר, לוגו , ועוד פרטים על המותג.

גוגל מצידה , פרט לארגון המיזם וחלוקה של כל המותגים לעשרות קטגוריות נפוצות כמו הנעלה , לבוש , תכשיטים, אלקטרוניקה ועוד אמונה גם על פרסום מאסיבי ברשת שלה להבאת גולשים לדומיין שופינג IL וחלוקה שווה של הטראפיק בין המותגים. 

הבעיה היא שהיא לא לבד בזירה, והמפרסמים הגדולים בגלל הכיסים הטפוחים שלהם , יכולים להשתלט על המקומות הראשונים במנוע החיפוש המבוקש ולמעשה לדחוק את המפרסמים הקטנים למקומות ללא הרבה חשיפה.

2. באותו שבוע – אפשר להגיד לפחות 4-5 ימים לפני המועד (שיוצא באזור 10-11 לנובמבר) , מרגישים עלייה ב- CPM של הפלטפורמות הראשיות לפרסום כמו גוגל ופייסבוק והתחרות מתחילה להיות הרבה יותר אגרסיבית.

3. מצד שני המפרסמים מדווחים על עלייה בשיעורי המרה בעקבות ההנחות המשמעותיות ומחזורי המסחר של כל מותג קופצים בין פי 2 לאפילו 10X.

4. בשנת 2010 השתתפו בחגיגת הקניות 2110 חנויות איקומרס והצפי לשנה הזו שמספר המפרסמים יגדל ב- 15% לפחות. 

מה כדאי למפרסמים החכמים לעשות?

1. קודם כל להיערך בהתאם , אפילו חודש מראש בכל הגזרות. גם בגזרת שירות הלקוחות , לתגבר את הצוותים פי 2-3 , גם מבחינת המענה המהיר ברשתות החברתיות, גם בלוגיסטיקה ושילוח המוצרים וגם בשיווק בו תיכף ניגע.

2. באתר איקומרס גדול , ההכנסות מכל התאריכים המיוחדים שציינו , יכולות להוות מעל 20% מההכנסה השנתית הכוללת. אלו הם ימי מסחר שהלקוחות קונים ללא סוף. לכן חשוב להגיע מוכנים עם המבצע הנכון ביותר שמצד אחד לא שוחק את הרווחים בצורה דרמטית ומצד שני מאוד אטרקטיבי ללקוחות ברמה שהם לא מקבלים כזו הנחה כל השנה. בישראל נהוג לתת 40% הנחה ומעלה ברוב האתרים הגדולים.

3. להתחיל לפרסם ובעיקר לצבוע לקוחות לרימרקטינג ב-30 יום לפניי בכמה שיותר חשיפות לקבל חדש, שהמטרה היא שהוא יחשף למותג ולאתר כמה שיותר פעמים עד שופינג IL. אז הוא כבר צריך להיות חלק מרשימת הדיוור שלנו ונוכל להגיע אליו בסמס, מייל , וואטסם או פושים. העיקר שיחשף.

4. להיות שונים ומקוריים , להבין מה הקהל שלך הכי רוצה ולתת את זה בצורה בולטת באתר הבית. אם את/ה בעלים של אתר איקומרס בתחום בגדי ספורט , שים בפרונט את ה- 20 מוצרים הכי נמכרים שלך ותשלב אותם בחבילות אטרקטיביות כמו קנה ב- X ושלם רק Y שקלים.

4. להיות שונים ומקוריים , להבין מה הקהל שלך הכי רוצה ולתת את זה בצורה בולטת באתר הבית. אם את/ה בעלים של אתר איקומרס בתחום בגדי ספורט , שים בפרונט את ה- 20 מוצרים הכי נמכרים שלך ותשלב אותם בחבילות אטרקטיביות כמו קנה ב- X ושלם רק Y שקלים.

הכי חשוב לדעת!

1. איפה כדאי לפרסם ואיפה ממש לא. כפי שרשמנו לכם קודם כל עלויות הפרסום בכל הפלטפורמות מתייקרות משמעותית. רק במקומות מסויימים מאוד משתלם לפרסם ולהרוויח בגדול , ויש מקומות שתפסידו גם את המכנסיים…. 

לכן חשוב לפנות לסוכנות מקצועית שתיתן לכם יעוץ נכון בזמן אמת.

2. כדאי לפרסם שבוע-שבועיים לפני כולם עם הנחות שהולכות ותופסות תאוצה ככל שמתקרבים ליעד. המטרה שלכם 3 ימים לפני שופינג IL להיות כבר עם ההנחה הראשית לפני כולם ולהנות מחוסר תחרות.

3. להיות מוכנים לשנות את המבצע – תוך חצי יום כדי לשפר תוצאות.

4. להופיע בכמה שיותר פלטפורמות פרסומיות בנוסף לשוטף שלכם. אם אתם מפרסמים רק בגוגל ופייסבוק, אתם חייבים להיות גם בטאבולה , בארטימדיה, ביוטיוב טיק טוק ועוד. יש מקומות שמטרתם היא חשיפה ויש מקומות שמטרתם היא קצירת המכירות.

 

הכינו תוכנית אסטרטגית מתאימה או התייעצו עם מומחים בתחום שעברו כבר 3-4 אירועי מכירות כמו שופינג IL.

5. תנו שירות מכל הלב. לפעמים זה מה שמטה את הכף ללקוחות.

תגובות: