fbpx

בלוג

תוסף וורדפרס מומלץ

פתח דבר

מערכת הוורדפרס הינה מערכת ה- CMS הפופלרית בעולם. מעל 60% מאתרי התוכן משתמשים בה לניהול התוכן והמכירות של האתר שלהם ולכן במרוצת השנים פותחו למערכת זו, הכתובה בשפת PHP מליוני תוספים (Plug-in) שונים להקלה על מנהלי האתרים לעשות פעולות שונות. 

אין ביכולתנו כמובן לכסות את כל הפלאגינים המצויניים שיש בוורדפרס, אלא נשתדל למנות רק את הפלאגינים שמאוד רלוונטיים לנו המשווקים אונליין

 

אז לא משנה אם אתם מנהלים אתר איקומרס, שירותי B2C, בלוג או כל אתר תוכן, כנראה שגם אתם  מפעילים אתר וורדפרס. 

אחת הבעיות שאנחנו נתקלים בה הרבה היא מהירות אתר נמוכה עקב ריבוי בפלאגינים שונים, שמוסיפים קוד מיותר לאתר ולכן ככל אנחנו נמליץ על בחירה מאוד סלקטיבית של פלאגינים לאתר. כאשר הכלל הוא יש ספק- אין ספק. למעשה, פרט למספר מצומצם של פלאגינים (עד 25) לא נרצה לראות מספר רב של תוספים.

 

הרשימה של הפלאגינים תהיה מסודרת לפי נושאים שהם באים לייעל:

תוספים לניהול התוכן

1. שכפול פוסטים מאת YOAST – או באנגלית – Yoast Duplicate post. אחד האהובים עליי ברמה האישית. אם הפוסטים שלך כתובים בכמה טמפלטים קבועים שונים אחד מן השני. בעזרת תוסף זה תוכל לשכפל את הפוסט עליו אתה עומד, ולבצע יצירת דף חדש (פוסט) עם אותו הטמפלט ואותו הטקסט. כעת תוכל להחליף את הטקסט לטקסט חדש ורצוי לך.

2. ELEMENTOR -אלמנטור. שינתה לי את החיים וגם למליוני בוני אתרים, או מנהלי אתר בפשטות ובגאונות שלה. אלמנטור מאפשרת לכם לבנות אתר חדש או לעצב אתר קיים בקלות אדירה בשיטה של גרירת אלמנט ויצירת האובייקט במקום המבוקש. מאפשרת לאנשים לבנות אתרים בחצי מהזמן שלוקח לכתוב קוד ולכן היא מאוד מאוד נפוצה. אפשר לומר שהיא אפילו יצרה מקצוע שלם של בוני אתרים בוורדפרס עם אלמנטור כאשר פרט לפייג בילדר הזה , בונה האתר לא צריך לדעת יותר מידי קוד כדי להתאים את האתר לעיצוב אישי ומקורי.

3. גיבוי בעזרת UPDraftplus –  התוסף עם כמות ההורדות הרב ביותר יחד עם הציון הכי טוב לשחזור גרסאות באתר שלך. חובה בכל אתר. 

תוספים לשיפור אופטימיזציה באתר

1.  YOAST SEO – תוסף חינמי וגם יש תוסף פרו בתשלום. מטרה של תוסף זה לעזור לך לקדם את הפוסט/נכון יותר בגוגל על ידי התאמת המילים, התאמת המטה תגים והטייטל של העמוד לאופטימיזציה מלא. בעזרת התוסף ניתן לראות מה הציון של העמוד ואילו פעולות עוד כדאי לעשות כדי לאפטם את הדף. לדוגמא יצירת קנוניקל לעמוד אחר לשם העברת הכוח או הבנת צפיפות של מילים בעמוד כולו. תוסף חובה בכל אתר.

2.  Broken link Checker – מאפשר לכם בעיקר לדעת ולתקן לינקים שיש לכם באתר שהם שבורים. תוכלו גם בעזרת התוסף לתקן את הלינק ולחסוך זמן להיכנס לקוד.

3 . imagify – מטרתה אחת ויחידה לכווץ כמה שאפשר ובמקרים מסויימים גם לדחוס תמונות על מנת שהאתר לא יהיה איטי וכבד. יש אפשרות לפגוע גם ברזלוציית תמונה במעט על מנת להוריד את המשקל של התמונות.

4. WPRocket- התוסף המוביל בשיפור מהירות אתרים . WP Rocket הוא תוסף שמאיץ אתרים קיימים בוורדפרס גם בדסקטופ וגם במובייל. הוא עושה זאת באמצעות יצירת עותק מקומי של החלקים הסטטיים באתר (אלו שלא משתנים) במחשב של הגולש, טעינת התמונות רק כאשר הגולש רואה אותן בפועל ועוד טכניקות.

תוספים לוריפקציות (לאישור)

1. תוסף Tag Manager – Header, Body And Footer הוא תוסף אחד מיני רבים שנותן את האפשרות לשים סניפט (קוד קצר) באתר לפי אזורי הקוד שלו : ראש, גוף , תחתית העמוד. אני אוהב אותו כי הוא מאוד יציב , ללא תקלות ונותן אפשרות להוסיף קוד גם בבודי שלא כל התוספים הדומים לו נותנים. הדבר היחיד שעליכם לבדוק לפני ההורדה שהגרסא שאתם מורידים , תומכת בגרסת הוורדפרס הנוכחית. אם יש מעל 20000 הורדות אתם די בטוחים בגרסה.

2. File Manager – הרבה פעמים מבקשים מכם בגוגל או פייסבוק להוכיח שהאתר הוא בבעלותכם. ויש לך כמה שיטות של ורפיקציה. אחת מהם היא על ידי העלאת קובץ לתיקיית השורש של הדומיין והתוסף הזה נותן לכם את האפשרות לעשות זאת מבלי צורך במתכנת. רק תעלו את הקובץ המשותף לתיקייה שפותח לכם התוסף וזהו האתר מאושר לשימוש.

תוספים לאתר אי קומרס.

1. ווקמרס– אמרת ניהול חנות איקומרס , אמרת ווקמרס. מאפשר לנהל את החנות בקלות, כולל ניהול הקונים באתר. בעזרת ווקמרס ניתן לנהל את אופציות המשלוחים והתשלומים לאתר כמו כן לצפות בסטטיסטיקה מפורטת של סל הקניות.

2. Wocommerce chart abandonment recovey–  יכולת מופלאה לשלוח מייל כסדרה של מיילים לכל מי שנטש את העגלה של הקניות בתהליך הצק אאוט. שליחת מייל ראשון כבר כעבור 15 דקות.

3. Site Reviews- אחלה תוסף על מנת לאפשר ללקוחות שנמצאים באתר או קונים ממנו להעלות חוות דעת של כוכב עד 5 כוכבים כאשר בעל האתר יכול לאשר את חוות הדעת או להציג את חוות הדעת הטובות תחילה. יש עוד כל מיני פיצ'ירים שם כמו לחייב את הגולש להיות מחובר לאתר כדי לתת חוות דעת וכו'.

4. Product feed pro for Wocommerce –  כתבנו על זה פוסט מלא בהרחבה כאן. מאפשר לכם ליצור פיד לגוגל מרצנט סנטר ופייסבוק.

תגובות: